SERWIS FABRYCZNY: +48 87 429 56 56 PON-PT: 7:00-20:00 | SOB-ND-ŚWIĘTA: 10:00-16:00

Dobrekotly.pl SERWIS: 767 111 200 SKLEP: 767 111 200 PON-PT: 8:00-16:00

E-MAIL: dobrekotly@gmail.com

ZGŁOŚ SIĘ NA SERWIS serwisdobrekotly@gmail.com

Na co zwrócić uwagę przy doborze pompy ciepła?
Na co zwrócić uwagę przy doborze pompy ciepła?

Pompy ciepła to jedne z ciekawszych urządzeń grzewczych, które, dzięki wykorzystywaniu naturalnych źródeł energii, pozwalają zredukować zanieczyszczenie środowiska. Zapewniają użytkownikom pełną wygodę obsługi i uwolnienie się od regularnych wizyt w kotłowni.

Dobór odpowiedniej pompy ciepła jest kluczowy i warto powierzyć go instalatorowi lub producentowi. Na podstawie projektu budowlanego lub wykonawczego dopasowuje on optymalną moc grzewczą do zapotrzebowania danego budynku na ciepło.

Co dokładnie należy wziąć pod uwagę, gdy stoisz przed wyborem pompy ciepła?

Czytaj całość »
Kiedy trzeba wymienić urządzenia na 5-klasę?
Kiedy trzeba wymienić urządzenia na 5-klasę?

Wraz z przygotowaniami do nowego sezonu grzewczego pojawiają się takie hasła, jak „5. klasa pieca” czy „kocioł 5. generacji”. Interesują je szczególnie osoby, które planują wymienić źródło ciepła i skorzystać z Programu Czyste Powietrze.

Wiele gospodarstw domowych w Polsce wciąż posiada kotły, które nie spełniają wymogów dotyczących emisji spalin. Najczęściej spotykamy piece klasy trzeciej i czwartej lub tzw. piece pozaklasowe.

Co więc kryje się pod definicją „kocioł 5. generacji” oraz kiedy należy wymienić urządzenie na 5-klasę, aby spełniało kryteria?

Czytaj całość »
do góry
Sklep internetowy Shoper.pl