SERWIS FABRYCZNY: +48 87 429 56 56 PON-PT: 7:00-20:00 | SOB-ND-ŚWIĘTA: 10:00-16:00

Dobrekotly.pl SERWIS: 767 111 200 SKLEP: 767 111 200 PON-PT: 8:00-16:00

E-MAIL: dobrekotly@gmail.com

ZGŁOŚ SIĘ NA SERWIS FORMULARZ

Opcje przeglądania
Kategorie
Producent
Cena
  • od
    do

Pellet - to ekologiczne, nowoczesne i ekonomiczne paliwo stałe powstałe ze sprasowanych wiórów drzewnych. Jest to czystsza alternatywa do innych paliw stałych takich jak węgiel. Spalanie pelletu ma wiele zalet. Niska zawartość popiołu po spaleniu. Brak brudu w kotłowni. Czyste Powietrze dookoła domu. Zapach lasu... Względem węgla jest mniej energetyczny, ale nie przechyla to szali zwycięstwa w stronę węgla. 

Pallet drzewny dzielimy na 3 klasy i pozaklasowe:

  • A1 - Najwyższej jakości pellet. Duża efektywność spalania i mała ilość popiołu (pyłku). Nie powinno być spieków, ani zgorzeli.  Produkowany jest ze środka drzewa. 
  • A2 - Pelet dobrej jakości. Troszkę więcej popiołu po spaleniu. Mogą pojawiać się spieki. Produkowany jest ze środka drzewa i kory.
  • B - Pelet gorszej jakości. Dużo popiołu, mogą pojawiać się spieki i zgorzele. Produkowany z resztek drzewnych, korzeni z piaskiem.
  • Pellet pozaklasowy - Najgorszej jakości pellet. Dużo popiołu, spieków i zgorzeli. Produkowany jest m.in. ze starych mebli, płyt MDF z dodatkiem klejów, plastiku. Palenie takim pelletem powoduje nieprawidłowe działanie kotła, oraz jego degradację i powoduje utratę gwarancji na kocioł.   

Jako dystrybutor kotłów pelletowych Dobrekotly.pl, wiemy że szukacie sprawdzonych źródeł pelletu drzewnego. Wyszliśmy z inicjatywą i poszerzyliśmy naszą ofertę o pellet najwyżej jakości firmy Barlinek klasy A1

Kup pelet

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl